„Grób Dziecka Utraconego”

Grób Dziecka Utraconego ma być zarówno symbolicznym miejscem upamiętnienia dzieci, których z różnych powodów nie można było pochować, jak i grobem rzeczywistym dla dzieci które urodziły się martwe, bądź zostały utracone w wyniku poronień i innych przyczyn.

Ciała dzieci lub ich szczątki są często pozostawiane w szpitalu, nie wszyscy bowiem wiedzą, że możliwy jest ich pochówek. Zdarza się też, że rodzice z uwagi na swoje cierpienie nie są w stanie zająć się sprawą pogrzebu. Wiele rodzin czuje potrzebę odwiedzenia miejsca, gdzie symbolicznie może postawić znicz dla dziecka, którego grobu nie ma.

Dnia 15 października w Światowy Dzień Dziecka Utraconego nastąpiło symboliczne błogosławieństwo i modlitwa w miejscu Grobu Dziecka Utraconego. Grób w sensie symbolu już więc istnieje! Zachęcamy do składania zniczy oraz modlitwy za wszystkie Dzieci Utracone oraz te, które pojawiły się na krótko w Państwa Rodzinach. Miejsce grobu znajduje się na cmentarzu żbikowskim, na tyłach ołtarza głównego. Uroczyste odsłonięcie grobu nastąpi późną wiosną 2019 roku.

Współrzędne geograficzne: 52°10’54.2_N 20°46’29.5”E