Grób Dziecka Utraconego jest zarówno symbolicznym miejscem upamiętnienia dzieci, których z różnych powodów nie można było pochować, jak i grobem rzeczywistym dla dzieci które urodziły się martwe, bądź zostały utracone w wyniku poronień i innych przyczyn.
Ciała dzieci lub ich szczątki są często pozostawiane w szpitalu, nie wszyscy bowiem wiedzą, że możliwy jest ich pochówek. Zdarza się też, że rodzice z uwagi na swoje cierpienie nie są w stanie zająć się sprawą pogrzebu. Wiele rodzin czuje potrzebę odwiedzenia miejsca, gdzie symbolicznie może postawić znicz dla dziecka, którego grobu nie ma.
Dnia 15 października w Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego nastąpiło symboliczne błogosławieństwo i modlitwa w miejscu Grobu Dziecka Utraconego, który funkcjonuje w zarówno sensie symbolicznym, jak i dosłownym. Zachęcamy do zapalania zniczy, jako symbolu pamięci – za wszystkie Dzieci Utracone oraz te, które pojawiły się na krótko w Państwa Rodzinach. Miejsce grobu znajduje się na cmentarzu żbikowskim, na tyłach ołtarza głównego.
Współrzędne geograficzne: 52°10’54.2_N 20°46’29.5”E