Czy każda organizacja musi prowadzić księgowość?

Odpowiadając na pytanie z tytułu – niestety każda musi prowadzić księgowość, mieć przyjętą uchwałą politykę rachunkowości dla swojej organizacji, musi składać coroczne sprawozdania do Urzędu Skarbowego. Któryś z tych elementów Ci umknął? Nie masz pieniędzy w organizacji na księgową? Nie wiesz co zrobić z tym problemem? Nie wiesz co powinieneś? PRZYJDŹ NA SZKOLENIE (bezpłatne). Możemy pomóc Ci w rozwiązaniu wszystkich wyżej wymienionych problemów. Spotkanie szkoleniowe na temat w.w. spraw odbędzie się we wtorek, 20.03.2018 roku w CDS (Pruszków Drzymały 5) o godzinie 18.00. Na spotkaniu będzie zaproszony fachowiec księgowy. Będzie można pozyskać wzór polityki rachunkowości, który powinien być w każdej organizacji. Porozmawiamy też jak możemy wspólnie przy współpracy z Powiatem Pruszkowskim rozwiązać problem braków środków na opłatę biura księgowego. Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany tematem a nie może przyjść we wtorek zachęcamy do indywidualnego kontaktu.

 

Już teraz podpowiadamy gdzie znaleźć instrukcje wypełnienia CIT-8 -obowiązkowego  zeznania

Wypełnienie formularza CIT-8 jest obowiązkiem każdej organizacji pozarządowej (nawet jeśli zdecydowała się na prowadzenie uproszczonej księgowości). CIT-8 należy wysłać do urzędu skarbowego do końca marca, jednak ze względu na to, że wypada to w sobotę, w 2018 roku termin ten przedłuża się do 3 kwietnia. Zazwyczaj zajmuje się tym księgowość, jednak w mniejszych NGO można spróbować zrobić to samodzielnie. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.
CIT-8 to informacja (w języku urzędowym nazywana „zeznaniem”) o tym, jakie organizacja miała przychody i koszty w poprzednim roku podatkowym, a także czy będzie płaciła podatek dochodowy od osób prawnych. Zakres działalności większości organizacji sprawia, że zazwyczaj korzystają one ze zwolnienia z obowiązku płacenia podatku dochodowego od osób prawnych, jednak muszą to wykazać m.in. właśnie za pomocą formularza CIT-8.
http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1897631.html#content