DLACZEGO „JASPIS”?

Domena publiczna, <a href="https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=401083">Link</a>

Jaspis to matka wszystkich kamieni – minerał, pochodzący z dna pradawnych mórz, któremu przypisuje się właściwości wręcz lecznicze. Ten zwyczajny i często niepozorny kamień, występuje w różnych niuansach barw.

W historii naszej cywilizacji jaspisowi przypisano moc w sferze duchowej człowieka. Mówiono, że kamień ten przynosi swojemu właścicielowi zaangażowanie przy realizacji wszystkich celów. Pomaga wnikać do korzeni problemów. Jednocześnie zachęca do honorowego zachowania się wobec siebie. Pomaga w konfliktach i przy podejmowaniu szybkich decyzji. Zwiększa zdolności organizacyjne i umiejętność oceny rzeczy jako całości. Zachęca do rozwoju wyobraźni i przekształcania pomysłów w czyn. Na poziomie fizycznym przynosi pomoc przy przewlekłych chorobach i dodaje ciału energię.

Nasze postanowienie: CHCEMY BYĆ JAK JASPIS – JAK TA LEGENDA!
Jaspis był najcenniejszym kamieniem starożytności, przypisywano mu magiczne siły, nazywany był w starych legendach „matką wszystkich kamieni”. Jaspisy od najdawniejszych czasów stosowane były jako kamienie ozdobne. Wykonywano z nich np. pieczęcie, małe rzeźby, przedmioty rzemiosła artystycznego oraz sakralnego. Z powodu swojego piękna miały i nadal mają szerokie zastosowanie jako materiał jubilerski i dekoracyjny. Używane są do wyrobu przedmiotów użytkowych i artystycznych.

Oby symbolika JASPISU była odzwierciedleniem naszej codziennej działalności!